Електронні знаки

В 2021 році набули чинності ДСТУ EN 12966:2021 ( EN 12966:2014 + А1:2018, IDT) Знаки дорожні вертикальні та ДСТУ 4101:2021 Безпека дорожнього руху.
Встановлені на дорогах України дорожні знаки повинні застерігати учасника дорожнього руху від появи на певних відрізках автодоріг небезпеки, а саме, появи дітей, тварин, небезпечних поворотів, ремонтних та аварійних робіт…

Проаналізувавши ДСТУ EN 12966:2021 та ДСТУ 4101:2021 , ми поєднали в одному приладі (конструкції) всю інформацію, що максимально попереджає учасника дорожнього руху про ту чи іншу аварійну ситуацію та запобігає уникненню створення аварійної ситуації:

1. У верхній частині два жовті ліхтарі круглої форми будуть постійно мигати (блимати) з певним інтервалом (частотою).
Жовтий круглий ліхтар означає “УВАГА !” та застосовується у світлофорних об’єктах, дорожніх ліхтарях, тощо.
Під жовтими ліхтарями, у верхній частині конструкції, я застосував дорожній знак 1.39 згідно ДСТУ 4101:2021 різних типів розмірів ( в залежності від категорії автомобільної дороги).
В нижній частині я використав лаконічний напис “УВАГА !”, котрий розкриває зміст дорожнього знаку і дозволяє учасникам дорожнього руху прочитати і повніше зрозуміти попередження. Таке поєднання інформує та сигналізує учасника дорожнього руху про небезпеку.
А яка це небезпека ?

2. Отже, за деякий проміжок (інтервал) часу, на даному приладі (конструкції) висвітлюється інформація, що конкретизує, яка є небезпека. А саме : дорожній знак 1.41 і лаконічний надпис “УВАГА !”.
Після того, як учасник дорожнього руху прочитав дану інформацію і зрозумів, яка саме небезпека може трапитись на його шляху, виникає потреба підказки учаснику дорожнього руху, як діяти далі.

3. Отже, за деякий проміжок (інтервал) часу, на даному приладі (конструкції) висвітлюється інформація, котра підказує, як діяти в даному випадку, а саме : дорожній знак 3.29 і лаконічний надпис “НЕ СПІШИ !”

4. Таким чином, об’єднання в одному приладі (конструкції), висвітлення послідовно, з певним інтервалом(в залежності від категорії автомобільних доріг), певного набору дорожніх знаків в сукупності з лаконічним текстом, відповідним до даного дорожнього знаку та мигаючих жовтих ліхтарів, є новизною.

Дані електронні знаки VMS захищені патентом:

СВІДОЦТВО № 115908 від 18 січня 2023 року