Активні знаки


Активні дорожні знаки використовуються для позначення небезпечних аварійних ділянок на дорозі з одностороннім та двостороннім рухом в місцях, де особливо висока ймовірність зіткнення учасників руху та пішоходів.

Вищезгаданні знаки виконують одночасно функції дорожнього попереджуючого знаку зі світлоповертаючою поверхнею і підсиленого світловою рухливою інформацією дорожнього знаку. Лицева поверхня знаків покрита світлоповертаючою плівкою з графічним зображенням піктограми дорожнього знаку. Активні світлові рухливі сигнали створюють ціленаправлені світловипромінюючі діоди, які повторюють по контуру піктограму дорожнього знаку.

Світлові рухливі сигнали активного дорожнього знаку працюють цілодобово або їх включення відбувається за допомогою фотоелементів автоматично в темний час доби.

Активні дорожні знаки складаються з наступних елементів:

 1. Власне дорожнього знаку;
 2. Спеціальної несучої конструкції для установки,
 3. Блоків управління і живлення знаку від перемінного або постійного струму

Технічні параметри

 1. Вид струму живлення постійний;
 2. Напруга струму живлення 12 В;
 3. Джерело живлення мережа змінного струму 220 В, 50 Гц або постійного струму від сонячної батареї;
 4. Максимальний струм споживання знаком не більше 0,5 А;
 5. Частота включення світлодіодів 40 включень на хвилину;
 6. Час випромінення світла в імпульсі від 1,5 до 1,7 с;
 7. Колір світлодіодів жовтий, білий, червоний;
 8. Освітленність випромінювання неба, при якому включається освітлення активного знаку35 лк;
 9. Конструкція знаків відповідає вимогам електробезпеки згідно з ГОСТ 12.2.007.0-75.

Встановлення і експлуатація активних дорожніх знаків
Активний знак встановлюється на спеціальній несучій конструкції, що виготовляється зі стальних замкнутих профілів. Несуча конструкція складається з підземної та наземної частин. Проводи, що під’єднані до знаку, розміщаються всередині профілю. Акумулятор і блоки управління та живлення розміщуються на вертикальній стійці несучої конструкції або електроопори на висоті, що утруднює несанкціонований доступ до них. В перспективі передбачається комплектування активних знаків для їх живлення сонячними батареями, які будуть встановлюватися на окремій несучій конструкції.  Вищезгаданні знаки виконують одночасно функції дорожнього попереджуючого знаку зі світлоповертаючою поверхнею і підсиленого світловою рухливою інформацією дорожнього знаку. Лицева поверхня знаків покрита світлоповертаючою плівкою з графічним зображенням піктограми дорожнього знаку. Активні світлові рухливі сигнали створюють ціленаправлені світловипромінюючі діоди, які повторюють по контуру піктограму дорожнього знаку. Розміщення активних знаків на дорозі здійснюється згідно з загальними правилами встановлення дорожніх знаків відповідно до вимог ДСТУ 4100-2002. 

Для підключення активних знаків до джерел живлення використовуються трьохжильний провід січенням 2,5 мм2 в подвійній ізоляції. Можливе підключення активних знаків до мережі живлення освітлення доріг чи перехрестя (наприклад освітлення пішохідних переходів).

Можливе докомплектування блоку управління сутінковим датчиком, який виконує автоматичне включення-виключення світлодіодів знаку в темний час доби. 

Використані елементи активних знаків зводять до мінімуму операції з обслуговування при експлуатації, що повинні включати в себе:

 1. періодичний огляд і перевірку стану акумулятора;
 2. періодичне очищення робочої зони сутінкового датчика „день-ніч”;
 3. періодичний огляд і перевірку працездатності елементів знаку.

Контакти

ТзОВ “Дорожні знаки”

Україна 79044 м. Львів, вул. Околична, 18

тел./факс: (032) 244 30 66

тел.: (032) 240 24 23

моб.: (050) 508 71 69

моб.: (050) 370 99 11

e:mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

Соціальні мережі

Scroll to Top